Поради батькам

Шановні батьки!
               Пропонуємо вам декілька порад щодо організації навчання та відпочинку дітей під час карантину:
 •   Ранок нехай починається як зазвичай у робочі дні. Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину і вас.
 •  Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 40 хв. занять /20хв. відпочинку. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку. • Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати, а також розробіть спеціальну систему заохочення. Нехай діти пишаються своїми виконаними справами.
• Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
• Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.
 • Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.
• Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
• Дозволяйте у визначений час спілкування онлайн. Лист або дзвінок другу та вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування й корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
 • Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
 • Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.

 Арт-терапія– надає можливість особистості виразити себе по-іншому: рухами, кольором, формою, пластикою, глиною... Це відмінний засіб боротьби зі стресом. Якщо ви відчуваєте, що починаєте «закипати», то візьміть аркуш паперу і фарби і починайте малювати.
 • Це прекрасна можливість краще пізнати себе самого.
• Даний метод може допомогти розвинути творчі здібності та виявити таланти.
• Багатьом арт-терапія допомагає підвищити самооцінку і стати впевненішим.
• Метод допомагає адаптуватися до нових умов життя, до нових людей.
          В арт-терапевтичній роботі може приймати участь практично кожна людина, незалежно від свого віку. Це не вимагає наявності здібностей до творчості.
Арт-терапія допомагає встановлювати відносини між людьми. За допомогою мистецтва людина не тільки виражає себе, але і більше дізнається про інших. Арт-терапія дозволяє пізнавати себе і навколишній світ. У художній творчості людина втілює свої емоції, почуття, надії, страхи, сумніви і конфлікти. Відбувається це на несвідомому рівні, і людина дізнається про себе багато нового.
Арт-терапія розвиває творчі можливості. Під час занять людина може відкрити в собі невідомі раніше таланти.
           Дає значний позитивний емоційний заряд, формує активну життєву позицію, впевненість у своїх силах. Отже це:
1. Маскотерапія - метод, який передбачає переклад проблем і переживань людини в маски.
 2. Відеотерапія. Людина переглядає відео і як би проектує свій власний образ на образ героя, співпереживаючи йому, шукаючи разом з ним шляхи вирішення проблеми і оцінюючи поведінки і емоції.
3. Ліплення. Робота з глиною, солоним тістом або іншими пластичними матеріалами підходить тим, хто знаходиться в стані стресу. Створення об`ємних образів дозволяє більш ефективно висловити емоції і почуття.
4. Кольоротерапія. Цілеспрямований вплив кольором на самопочуття, фізіологію людини, розслаблення, зняття стресів, підняття настрою.
 5. Пісочна(манкова) терапія. Робота з піском (манкою) відмінно заспокоює.
 6. Ігротерапія. За допомогою гри теж можна скорегувати поведінку.
7. Казкотерапія. Емоції, стан, переживання і почуття проектуються на головних героїв казки.
8. Фототерапія. Це може бути робота з готовими знімками або створення своїх власних.
 9. Музикотерапія. Відомо, що музика може впливати на почуття, емоції і стан людини.
10. Ізотерапія - це малювання (малювання пальчиками, малювання кавою, різнокольоровим солоним тістом)
 11. Краплетерапія робота з різними кольорами привертає увагу дитини, робить заняття яскравим і цікавим.
12. Ниткографія – заспокоює і розвиває інтерес до декоративно-прикладного мистецтва. За допомогою малюнка можна висловити і оцінити думки, почуття і емоції.
13. Танцювальна терапія. Танець допомагає не тільки висловити переживання та емоції, а й розслабитися.
14. Драматерапія. Розігруючи який-небудь сюжет, можна вжитися в образ і оцінити свій стан. 15. Сміхотерапія. Посміхаюся я – посміхаєтеся у відповідь ви!
        Вправа «Усмішка» - сміхотерапія
    – Усміхніться! Уявіть собі, що Ви дуже щасливі. Відчуйте, як Ваша усмішка лине із серця та піднімається, торкається Ваших губ. Ви усміхаєтеся! Гарного Вам настрою! Усміхайтеся частіше, навіть коли немає настрою! Самопочуття покращується, якщо вдається утримати усмішку понад півтори хвилини. Цей прийом – улюблена вправа йогів для подолання негативу. Розтягнуті в усмішці губи посилають в мозок сигнал, що покращує настрій.

Немає коментарів:

Дописати коментар